Erdemli Zeytinyağı markasını oluşturmak amacıyla Akdeniz ikliminin en büyük nimetlerinden biri olan zeytinin aşığı insanlar olarak 2006 yılında Mersin Erdemli ilçesinde maceramız başladı. Yüzyıllardır kimliğini neredeyse hiç değiştirmemiş olduğu için belki de zeytine olan bizim sevdamızın sebebi.

Tarih boyunca zeytine birçok anlam vermiştir insanoğlu. Zeytin ağacının altında doğan kişinin kutsal olmasından tutun, ölümsüzlük iksiri olarak görenler vardır. Eski Ahitte refah ve bolluğu ifade ettiği belirtilir. Hz. Nuh’un gönderdiği güvercinin ağzında zeytin dalıyla geldiği de anlatılır.
Eski Mısır’da tanrıça Sisi’nin meyvesi olduğu, Hakimler kitabında ise doğadaki ağaçların bir araya gelip zeytin ağacından kendilerinin kralı olmasını ister. Kur-an’ı Kerim’de ise yine birçok ayet yer almaktadır. Bir hadisinde ise Peygamber efendimiz (s.a.v.): “Zeytinyağını yiyiniz ve onunla yağlanınız. Zira onda yetmiş derde devâ vardır. Bu dertlerden birisi de cüzzam hastalığıdır.” (Hadîs-i Şerîf, Kenzü’l-Ummâl) şeklinde zeytinin önemine değinmiştir.

Erdemli Zeytinyağı markası olarak bu kadar kutsal bir ağacın sağlığa olan faydalarını sizlere ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz.
Akdeniz Bölgesinin zeytinleri sıkılarak elde edilen ürünlerimiz en iyi kaliteyi yakalama arzusu ile Erdemli Zeytinyağı Fabrikasında üretilmektedir. Erdemli Zeytinyağı Fabrikası bir Ernar Tarım ve Ürünleri Tarım Hizmetleri Gıda Taşımacılık İthalat İhracat San.Tic.Ltd.Şti. kuruluşudur. Erdemli Zeytinyağı ürünleri Türkiye’nin 81 iline gönderilmektedir.

Tek tek toplanır, damla damla sağlık olur.
Afiyet olsun.

Not:Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, en güncel kampanyalarımızı ve ürünlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şimdi Ara!